نکاتی که باید درباره اکستنشن ابرو بدانید

چنانچه ابروهایی کم پشت، نامتقارن یا بدحالت دارید، اکستنشن ابرو مناسب‌ترین راه حل پیش روی شماست. اکستنشن ابرو نسبت به سایر روش های پر رنگ و پرپشت کردن ابروها، طبیعی‌ترین ظاهر را دارد.

اکستنشن ابرو پس از معروف شدن اکستنشن مژه به معروفیت رسید. مثل اکستنشن مژه، اکستنشن ابرو بوسیله موهای مصنوعی درست می‌شود. الیاف اکستنشن ابرو یا به خود پوست، یا به موهای طبیعی ابرو متصل می‌شوند، و به ابروهایتان حالتی پرپشت‌تر و پررنگ‌تر می بخشند.

یک جلسه اکستنشن ابرو بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد، و می‌تواند تا حدود 200 موی جدید به هر یک از ابروانتان اضافه کند. اگر دلتان می‌خواهد برای مدتی آرایش ابرو با کیت‌های ابرو و لوازم آرایشی مختلف را کنار بگذارید، به خواندن ادامه دهید.

چگونه عمر اکستنشن‌های ابرو را بیشتر کنیم؟

مثل همه درمان های آرایشی دیگر،  درباره اکستنشن‌های ابرو نیز مهمترین بخش نگهداری است. این‌ها مهمترین نکاتی هستند که باید درباره اکستنشن ابروبدانید:

  • در طول 24-48 ساعت اولیه اکستنشن‌ها باید خشک نگه داشته شوند. این یعنی حمام، استخر، سونا و ورزش سنگین ممنوع است.
  • از زدن چیزهای چرب به ابروهایتان خودداری کنید، به خصوص پاک کننده‌های آرایشی چرب.
  • هنگام تمیز کردن صورتتان خیلی با ابروهایتان کلنجار نروید و به هیچ وجه از اسکراب ‌ها و محصولات مشابه استفاده نکنید.
  • موقع تعویض لباس دقت کنید. توجه داشته باشید که یقه لباستان به ابروهایتان کشیده نمی‌شود.
  • به پشت یا بغل بخوابید. صورتتان را روش بالش نگذارید.

برای اکستنشن ابرو از چه موادی استفاده می‌شود؟

اکستنشن‌های ابرو یا از موهای طبیعی و یا از موی مصنوعی درست می‌شوند. آن ها رنگ های طبیعی مختلفی را پوشش می‌دهند، مثل قهوه‌ای تیره و روشن، فندقی، سیاه، بلوند و قرمز. طول موهای استفاده شده معمولا بین 5 تا 8 میلی متر است.

برای استفاده چسبی از این موها، حتما مطمئن شوید که آرایشگری که خود را به دستنش میسپارید از چسبی فاقد فرمالدهید استفاده میکند که ترجیحا ساخت آمریکا شمالی یا اروپا باشد.

چکونه آرایشگاهی مناسب انتخاب کنم؟

برای انتخاب تکنیسین ابرو مناسبتان، به سراغ عکس‌‌های نمونه کارشان و نظرات مشتریانشان بروید. با این کار می‌توانید مطمئن شوید که از طراحی ابرویشان خوشتان میاید و این که آیا این نوع طراحی همان چیزی است که به دنبالش هستید یا خیر.

در نظرات مشتریان حتما به دنبال این که مردم درباره طول عمر اکستنشن‌ها چه میگویند باشید. با این که باید به خاطر بسپارید که طول عمر اکستنشن بیشتر از همه چیز بستگی به طرز نگهداری آن دارد، اما اگر با نظرات متعددی مواجه میشوید که میگویند اکستنشن‌هایشان در زمان کوتاهی جدا شد، احتمالا مشکل از خود سالن است.

اکستنشن ابرو چقدر خرج دارد؟

هزینه اکستنشن های ابرو از قیمت‌های معمولی‌تر شروع می‌شود و می‌تواند تا قیمت‌های خیلی بالا نیز برود. پیشنهاد می‌شود که پس از سه هفته برای تعمیرشان هم بروید. قیمت تعمیر اکستنشن ابرو معمولا حدود نصف قیمت اتصال اولیه آن‌هاست.

نکات مثبت:

  • ابروهایتان پرپشت و طبیعی به نظر خواهند رسید.
  • پروسه این کار کاملا بدون درد است.

نکات منفی:

  • مراقبت سخت
  • اصلا برای افراد عصبی مناسب نیست.
  • مدت زمان زیادی باقی نمی‌مانند/ به رسیدگی و تعمیرات احتیاج دارند.

به طور خلاصه:

اگر با کارهایی که عواقب بلند مدت دارند مشکل دارید، یا می‌خواهید ابروهایتان برای مناسبتی خاص خوب به نظر برسند، یا اگر با ماهی یک یا دو بار آرایشگاه رفتن مشکلی ندارید، اکستنشن‌های ابرو عالی‌ترین راه حل هستند. اگر کلا یا تقریبا ابرو ندارید، احتمالا بهتر است که به دنبال میکروبلیدینگ ابرو باشید، که دوام بسیار زیادتری دارد و ظاهرش هم تقریبا طبیعی است.