چگونه باید اکستنشن مو را برای استفاده آماده کنیم؟

دنبال گیسوان زیبای بلند هستید ولی زمان یا حوصله کافی برای بلند کردن مویتان را ندارید؟ پس بهتر است به امتحان کردن اکستنشن فکر کنید! اکستنشن مو ظاهری طبیعی را برای شما به ارمغان می آورد ولی آماده کردن آن برای استفاده ممکن است زمان بر باشد.

روش اول :  انتخاب اکستنشن

 • تصمیم بگیرید چه نوع مویی مد نظرتان است.

اکستنشن های مو دو ساختار دارند؛ مصنوعی یا انسانی. اکستنشن های مصنوعی مخلوطی دست ساز از کراتین و پلاستیک هستند که از ظاهر موی انسان تقلید می کنند. موی انسان توسط افراد واقعی اهدا شده و به صورت اکستنشن بازسازی می شود. اکستنشن های موی انسانی درجه های متفاوتی دارند؛ از قبیل برزیلی، هندی، مالزیایی که سه نوع پرطرفدار آن هستند. تمامی بهترین بافت ها و درجات موی انسان در طبیعی ترین حالتشان قرار دارند و این به ما اجازه صاف کردن، فر کردن یا حتی رنگ آن ها را تا اندازه مورد نظر می دهد. موهای طبیعی برزیلی، هندی و مالزیایی درجات مختلفی بافت دارند؛ به عنوان مثال موج دار و فر طبیعی (تقریبا صاف و جنس طبیعی که هر چه به انتهای آن نزدیک تر می شویم پرپشت تر می شود.)

زمان انتخاب اکستنشن موی انسانی همیشه بهتر است مویی را انتخاب کنید که به بافت طبیعی خودتان نزدیک تر است؛ این به ترکیب مناسب در هنگام نصب اکستنشنتان کمک خواهد کرد.

 • اکستنشن های مصنوعی از نظر تقلید از ظاهر موی انسان بسیار پیشرفته هستند ولی فاقد برخی از بافت های موی طبیعی هستند. در عین حال، اکستنشن های مصنوعی بسیار درخشان تر از موی انسانی طبیعی به نظر می رسند.
 • موی انسانی بسیار گران تر از موی مصنوعی می باشد ولی باید این را هم در نظر گرفت که این مو بسیار تطبیق پذیرتر است و ظاهر طبیعی تری دارد. این نوع مو برخلاف اکستنشن های مصنوعی، می تواند با استفاده از ابزار حرارتی مدل داده شود، آغشته به مواد شیمیایی شود، رنگ، شسته و مدل داده شود.
 • در مورد کیلیپس های اکستنشن مو فکر کنید.

این نوع کیلیپس ها موهایی مصنوعی یا انسانی هستند که به پایه یک کیلیپس وصل شده اند و به شما اجازه استفاده از اکستنشن موقت برای مویتان را می دهند. اگر تنها برای یک مناسبت یا روز مشخص به استفاده از اکستنشن فکر می کنید، این گزینه بسیار مناسبی است.

 • این مورد ارزان ترین نوع موجود اکستنشن مو می باشد و همچنین راحت ترین نوع برای به کار بردن است و تنها چند دقیقه طول می کشد تا در جای مناسب قرار گیرد.

 

کیلیپس های اکستنشن معمولا باید به صورت روزمره نصب و جدا شوند و دلیل آن این است که در طول روز چندین بار در می آیند. همچنین، خوابیدن با آن ها کار آسانی نیست.

 • به استفاده از اکستنشن های موی ترکیبی فکر کنید.

اکستنشن های ترکیبی موهایی مصنوعی یا انسانی هستند که از یک سو رویشان چسب مخصوص یا مومی کراتینی کار گذاشته می شود که در موی طبیعی شما ذوب می شود.

 • اکستنشن های ترکیبی با دوام ترین نوع اکستنشن هستند ولی به مراتب از نوع کیلیپسی آن گران ترند.
 • هر چند اکستنشن های ترکیبی از حرارت استفاده می کنند، خیلی برای موی طبیعی شما مضر نیستند. اگر از آسیبی که ممکن است بر مویتان وارد کنند نگران هستید، در مورد اکستنشن های ترکیبی سرد فکر کنید.
 • به دلیل دشواری نصب اکستنشن های ترکیبی به تنهایی، برای نتیجه بهتر از دوست یا آرایشگرتان کمک بگیرید.

روش دوم : به کار بردن کیلیپس های اکستنشن

 • بافت مو خریداری کنید.

بافت مو یک ردیف مو است که بین لایه های خود مویتان کار گذاشته می شود تا طول آن را افزایش دهد. شما می توانید موی مصنوعی یا انسانی را با واحد بافتی خریداری کنید و مد نظر داشته باشید که مورد دوم بین این دو گزینه گران تر است.

 • نزدیک ترین رنگ به موی خودتان را انتخاب کنید. اکستنشن های مو باید طبیعی به نظر برسند و در صورت ناهماهنگی جزئی بین دو رنگ نمی توانند این طور به نظر برسند.
 • طول موی مناسب را پیدا کنید. هر چند شما مشخصا می خواهید اکستنشن هایتان بلند تر از طول موی فعلیتان باشد، از افزودن مقدار بیش از حد تفاوت بین طول موی طبیعیتان و اکستنشن ها پرهیز کنید. این کار نه تنها باعث می شود مویتان غیرواقعی به نظر برسد، بلکه قیمت آن به طرز مشخصی گران تر خواهد بود. سعی کنید نهایتا 4 اینچ (10.2 سانتی متر) دنبال افزایش طول موی خود باشید.

 

ادامه دارد …